רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
איך לבחור שולחן אוכל?

איך לבחור שולחן אוכל?

ראשי  מדברים רהיטים איך לבחור שולחן אוכל?

כשאנו מחליטים לקנות שולחן אוכל לבית צריך קודם כל לבדוק מספר דברים הקשורים למבנה המשפחה, הרגלים והעיצוב של הבית שלנו:

  • כמה אנשים יש בבית?
  • האם אנחנו אוכלים ביומיום ליד שולחן האוכל או ליד שולחן המטבח?
  • כמה אנחנו מארחים?
  • מה צורתו וגודלו של חלל פינת האוכל?
  • מה הסגנון בו מעוצב הבית והרהיטים אחרים בסלון ובפינת האוכל?
שולחן אוכל גדול שולחן אוכל נפתח

כמה אנשים ישבו סביב שולחן האוכל?

האם כשאנחנו מארחים מדובר בעוד זוג שמצטרף לסעודה או שיש לנו בבית 20-30 איש בכל ארוחת יום שישי? אם אנחנו מארחים הרבה אז זה משפיע על השיקול האם לקחת שולחן נפתח או לא.

אנשים רבים חושבים שאם הם מארחים אז כדאי שיהיה להם שולחן אוכל שנפתח ובגדול, ממטר וחצי עד 5 מטר וארבעים. זה נכון במקרה של אירוח ל כמויות גדולות של אנשים באופן קבוע. אם מדובר בפעמיים בשנה, למשל פסח וראש השנה, עדיף לשים דגש על עיצוב ואיכות השולחן ולהשקיע בטובתם של בעלי הבית. הכי חשוב שתיהנו מהישיבה המשפחתית סביב השולחן במהלך כל השנה, בוקר, צהריים, ערב, בלי לפחד ובלי להגיד לילדים לא לגעת.

מבנה שולחן אוכל

לצידו של שולחן מלבני באורך 160 ס"מ יכולים לשבת שנים או שלושה סועדים בנוחות. הדבר תלוי בין היתר במבנה השולחן ובעובדה אם יש לשולחן רגל שאינה מאפשרת ישיבה במיקום מסוים. אם חשוב לכם להושיב ליד שולחן כזה שלושה אנשים בכל צד, או אם אתם מחליטים להשתמש בספסל במקום בכיסאות אוכל, כדאי לבחור בשולחן אוכל עם רגל מרכזית. רגלים בארבעת צידי השולחן לעתים תופסות מקום יקר שבא על חשבון סועד נוסף שהיה אפשר לצרף לשולחן.

פינת אוכל

מה צורתו וגודלו של חלל של פינת האוכל? לקחת בחשבון לפחות מטר מהקיר מכל צד כדי שיהיה אפשר להיכנס ולצאת באופן חופשי ונוח. בחלל מלבני עדיף להשתמש בשולחן אוכל מלבני ובחלל מרובע – שולחן ריבועי או עגול.

עיצוב הבית והריהוט

יש בתים שמעוצבים בסגנון יותר מודרני או סגנון כפרי. לפעמים דווקא הניגודיות היא זאת שעושה את כל העניין ונבחר לשים שולחן אוכל כפרי במרכזו של בית מודרני.

אם השולחן עשוי מעץ כדאי לבדוק מאיזה סוג עץ עשויים הרהיטים שמקיפים את השולחן – ויטרינה, שולחן עבודהשולחן סלון, כיסאות לשולחן אוכל. אם השולחן ממוקם קרוב למטבח תחשבו כיצד הוא משתלב עם ארונות המטבח. לפעמים כדאי לשמור על האחידות ולבחור באותו סוג עץ לאורך כל הדרך ולעתים ניתן ליצור ניגודיות עם סוג עץ אחר שיצור עניין ודגש.


בחזרה למדברים רהיטים
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.