רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
עץ כחומר גלם מקיים
 • עצי טיק ביער באינדונזיה

  לחץ לצפייה בתמונות
  Press to view the pictures

 • עץ טיק מלא

  לחץ לצפייה בתמונות
  Press to view the pictures

 • הנגרייה של גלריית וסטו רהיטי עץ מלא

  לחץ לצפייה בתמונות
  Press to view the pictures

עץ כחומר גלם מקיים

ראשי  מאחורי הקלעים עץ כחומר גלם מקיים

אנו חיים בעידן בו חומרי הגלם שלנו מתייקרים ומחסלים כל משאב חשוב בכדור הארץ. דווקא בזמנים כאלה חשוב להקדיש מחשבה לחומרי הגלם אותם אנו בוחרים. לא תמיד זה נשמע ברור כשאנו אומרים שעץ הוא חומר גלם ידידותי לסביבה. ומה עם יערות הגשם?
יש סיבות רבות וטובות בעטיין אנו מייצרים דווקא באינדונזיה – האיכות הגבוהה בייצור, האומנות העוברת מדור לדור. אך יש סיבה נוספת ובסיסית יותר מהאחרות: אינדונזיה היא מקור נהדר לחומר גלם עץ, והיא אחת המדינות המתקדמות בעולם ברגולציה וחוקים הנוגעים בשימוש בעץ כחומר גלם מקיים.
עץ הטיק מצוי בכמויות גדולות בעיקר באינדונזיה ובבורמה. זהו חומר גלם מהאיכותיים ביותר, חזק מאוד ועמיד לאורך מאות שנים, ולכן מהווה חומר גלם אידיאלי בעידן בו אנו חוזרים אחורה למוצרים איכותיים לשימוש ארוך טווח ונמנעים מלתרום לתעשיית הייצור והזבל דרך מוצרים זולים וקצרי טווח.
בשל כך, ובשל יופיו הרב – עץ הטיק מתייקר כל שנה ב- 6% לפחות.
אם כך, איך ייתכן שעץ שאינו גדל בכל מקום יכול להיות חומר גלם אקולוגי?
על פי החוקים באינדונזיה, ניתן להשתמש בתעשיית הרהיטים אך ורק בעץ טיק הגדל במיוחד עבור תעשיית הרהיטים (plantation wood). המשמעות של חוק זה – כל עץ שנכרת – מוחלף מייד בעץ אחר. מחזור חיים של כל עץ כזה הוא 40 שנה. לא פלא שעץ הטיק מתייקר! אך באופן הזה, נשמר האיזון האקולוגי, אין מערב פרוע של כריתת עצים כפי שקורה במדינות שכנות, ואנו מרוויחים רהיטים נפלאים שעוברים מדור לדור לאורך שנים.


בחזרה למאחורי הקלעים
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.