רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
רהיטים לכניסה

רהיטים לכניסה

ראשי  כתבו עלינו רהיטים לכניסה

מהו חלל הכניסה לבית, כיצד לתכנן אותו ואילו רהיטים צריכים להיות בו? הכל על המבואה.

מה היא מבואה?

בקצרה ניתן לקרוא למבואה לבית – חלל מעבר. זהו המקום אליו מגיעים מיד אחרי שעוברים דרך דלתות המבנה. במבואה עושים אתנחתא קלה, מורידים את המעיל, מקפלים את המטריה, מתבוננים בסביבה ומתרשמים ממנה. לפעמים המבואה מתפקדת גם כחדר המתנה בו אפשר לשבת על ספסל מעוצב, לשתות כוס קפה ולנהל שיחות טלפון.

קונסולות שידות

מבואות לבית בעולם

במדינות מסוימות המבואה היא חלק אינטגרלי מהתכנון הכולל. ביפן, למשל, המבואה נמצאת כמה עשרות סנטימטרים מתחת למפלס הבית, כדי להמחיש בצורה ברורה יותר את המעבר מחוץ לבית לתוכו, ובה חולצים את הנעליים. במדינות סקנדינביות כוללת המבואה דלת פנימית המאפשרת חציצה נוספת בין הפנים לחוץ, כדי לאפשר שמירה על המתחם המחומם מחדירת האויר הרק מן החוץ, ולחלוץ בה את המגפיים המגושמים ושלל המעילים.

ומה קורה אצלנו בישראל? היכן נתלה את הז'קט שלנו או של אורחנו? איפה נעמיד את המטרייה המקופלת? איך נפדר באלגנטיות את האף רגע לפני היציאה החוצה? ואיזה מקום של כבוד יוקצה לתיק היד, למתפחת, למשקפי השמש, ולכל אותם פריטים חיוניים בעת היציאה החוצה?

ספסל שידה לכניסה

תכנון כניסה לבית

כאשר עומדים בפני תכנון ראשוני, רצוי להקצות למבואה בכניסה לבית כשלושה מטרים רבועים, לסגור אותה משני הצדדים, בעוד הדופן הממוקמת מול הדלת תישאר פתוחה. גם אם אחת הדפנות הצידיות תהיה פתוחהף זו אופציה אפשרית בהחלט.

את המבואה רצוי לתכנן כך שתפנה לפחות לחלון אחד ממול או מן הצד, כדי לאפשר כניסת אור טבעי ונוף לאיזור הכניסה. אם מדובר בבית פרטי, אפשר לפתוח חלונות בצדי הדלת כדי להכניס אור. בדירות גג אפשר להוסיף זקיי לייט (חלון תקרה) דווקא כמקום בבלתי צפוי – מיד לאחר הכניסה, ולהאירה בצורה נפלאה. אם התקרה איננה גבוהה מאוד, לא יותר משלושה מטרים, רצוי שגוף התאורה יהיה צמוד או אפילו שקוע בתקרה, כך שלא יגרע מתחושת הגובה.

ריהוט עבור כניסה לבית

לרהיטי המבואה 2 תפקידים עיקריים. הראשון – פונקציונאלי: לאפשר לנו להניח את המפתחות על השידה או הקונסולה, לתלות את המעיל ואת התיק בארון, להסתכל במראה,  להתישב על הספסל  כדי לנעול נעליים או לחכות לבן הזוג שמתעקב ביציאה מהבית. התפקיד השני אינו פחות חשוב, והוא להשאיר את הרושם הראשוני על האורח בכניסה לבית. אפילו המילה "מבואה" מאוד מזכירה את המילה "מבוא". הכניסה לבית היא מעין הקדמה למה שצפוי בתוך הבית.

כתבה על רהיטי עץ מלא לכניסה לבית


בחזרה לכתבו עלינו
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.