רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
רהיטי לואי ה-14

רהיטי לואי ה-14

ראשי  מדברים רהיטים רהיטי לואי ה-14

גלריית VASTU מצטרפת לפרויקט Trees 4 Trees ומשיקה קולקציה רומנטית במיוחד ברוח תקופת 'לואי ה-14' המשתתפת בפרויקט.

בשנים האחרונות, המעצבים והיצרנים בענף הרהיטים בעולם השכילו להבין כי לצד עיצוב  צריך לחשוב גם על העתיד. המודעות לשמירה על איכות הסביבה ודאגה לכדור הארץ שלנו הולכת ומתגברת וההבנה של בני האדם כי משאבי כדור הארץ שלנו הם מוגבלים מביאה את היצרנים השונים לתכנון עיצובים שישמרו על הסביבה לצד עיצוב ייחודי שישדרג את ביתנו.

כורסה לואי ה-14 סקרטר לואי

גלריית VASTU מאז ומתמיד מאמינה ופועלת למען עיצובים ברי קיימא ולאחרונה הצטרפנו לתכנית מיחזור ייחודית הנקראת Trees for trees – פרויקט ירוק וחדשני בו נוטעים ומגדלים בשטחים ענקיים באינדונזיה עצים לצורך תעשיית הרהיטים. העיקרון המנחה והידידותי לסביבה פועל על פי העיקרון שעל כל עץ שנעקר לצורך שימוש לייצור רהיטים – המשתתפים בפרויקט מחויבים לשתול שלושה עצים אחרים במקומו. כדי שהלקוח יוכל לעקוב כי הדבר אכן נעשה, כל עץ שנעקר בחלקה, מקבל תעודה עם מספר. כך, מי שקונה רהיט, יכול לראות על בסיס הקוד, ובעזרת תוכנת ה- google earth, היכן שתלו את העצים במקום העץ שנכרת או יותר נכון הפריטים שנקנו.

לרגל ההשקה של החנות החדשה בפולג, במסגרת ההשתתפות בפרויקט וכחלק משמירה על הטבע והקפדה על איכות הסביבה, משיקה הגלרייה את קולקציית 'לואי ה-14', קולקציה של רהיטים המושפעים מרוח התקופה של לואי ה-14, שמאופיינת בסגנון עתיק, רך ורומנטי.

זוהי הקולקציה הראשונה שמגיעה לחנות שמשתתפת בפרויקט המקסים "אמץ עץ" של  Trees 4 trees ואחריה לאט לאט עוברים כל ספקינו באינדונזיה להשתתפות בפרויקט. תנאי ההשתתפות בפרויקט הם לא פשוטים, זהו תהליך של כשנתיים בהם יוזמי הפרויקט עוקבים אחר היצרנים ומוודאים שהם עומדים בכל תנאי הסף הסביבתיים.

ריהוט מאינדונזיה פרויקט רהיטים

על מנת להשתתף בפרויקט הגלריה משלמת סכום כסף נוסף על כל פריט שאנו קונים, ומנהלי הפרויקט מחוייבים לשים את אותו סכום על מנת שנטיעת העצים תתבצע כסדרה. בקרוב מאוד, יוכלו לקוחותינו לקבל תעודה על מרבית הפריטים שיקנו בגלריה ולעקוב אחר העץ או העצים שננטעו בעקבות ייצור הרהיט שקנו.

חשוב להזכיר כי רהיטים רבים בגלריה אינם משתתפים בפרויקט מאחר והם עשויים מעץ ממוחזר ולכן אין עקירת עצים מעורבת בייצורם.

גבי באומגרטן, בעלת הגלריה, מסבירה את הרעיון על פיו הגלריה פועלת:
"אנו בגלריה מקפידים לקנות את הרהיטים מספקים שמשתמשים בחומרי הגלם האינדונזיים. אולם באינדונזיה, לא ניתן פשוט לקנות עצים. מי שרוצה לקנות עצים חייב להחזיר גם לטבע. באינדונזיה ישנו בית גידול מיוחד ורק משם ניתן לקחת עצים. כלומר, כאשר עוקרים את העצים ישנה מחויבות לשתול עץ אחר במקום. הרעיון העומד מאחורי גישה זו הוא רעיון 'הקיימות'-  להמיר את המלחמה בטבע לשיתוף עם הטבע ולהחזיר לטבע את מה שאנו לוקחים ממנו". במקום ישנה רגולציה מאוד קפדנית ומחמירה בכל הנוגע לנושא. היערות באינדונזיה שייכים לממשלה ופועלים לפי חוק מאוד מוסדר וברור.

המדיניות של הגלריה, על פיה היא פועלת, היא לקחת את האלמנט הטבעי וליצור עיצובים שיתחקו אחר עיצוב בר קיימא. סוגיות אקולוגיות מתחיל מהמקום הפרטי של כל אחד ואחת, אך מדובר בהשפעה גלובאלית. מדובר במעגל: איכות חיים פירושה איכות סביבה, ואיכות סביבה פירושה איכות חיים.

מידע נוסף ל הפרויקט- Trees 4 Trees, ניתן לקבל בכתובת: www.trees4trees.org


בחזרה למדברים רהיטים
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.