רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
ריהוט לחדר עבודה

ריהוט לחדר עבודה

ראשי  כתבו עלינו ריהוט לחדר עבודה

רוצים לפתוח משרד בבית? החלטתם להפוך את המרתף לחדר עבודה? השורות הבאות מופנות אליכם. כך תבחרו, תרהטו ותעצבו את המשרד הביתי שלכם.

למרבה הצער ברוב המשרדים הביתיים מושקע הון ומחשבה בהכנתה של התשתית הטכנולוגית הראויה, אך כל הפן העיצובי נזנח מצד: לעתים בגלל ש"בכל מקרה זה חלק מהבית, אז למה להשקיע בעיצוב מיוחד" ולעתים סתם, כי פשוט לא חשבנו על זה.

שולחן עבודה שולחן עבודה

אך לעיצוב החלל שבו אנו עובדים – בין אם נקבל בו לקוחות ובין אם לא, ישנה משמעות עצומה. החל מהאווירה שתאפוף אותנו, אך גם ברמת אחסון הניירת בצורה שתאפשר לנו לאתר מסמכים בקלות ובהקרנת חזות נכונה אל מול הלקוחות או הקולגות שמגיעים למשרד. אז איך עושים זאת? בדיוק כך:

שלב ראשון: מתכננים

לפני שתצאו למסע החיפוש אחר שולחן עבודה למשרד או חדר העבודה, שבו עם עצמכם ורשמו את צורכיהם במלוא הפירוט האפשרי. חישבו גם על צורכיהם המקצועיים בעתיד והכינו את התשתית עבורם.

לאחר שסיימתם, צאו להסתובב במרכזי עיצוב ובחללי עבודה ש עמיתים למקצוע. מעבר לטעם האישי, זכרו גם שלאופי העבודה השפעה מרכזית על עיצוב החדר: "לעובדים במקצועות יצירתיים מומלץ לבחור ריהוט מעודכן, צבעוני ודינאמי, שיאפשר לכם לרענן את החלל מדי תקופה", אומרת גבריאלה באומנרטן, בעלת גלריה וסטו, "דינמיות זו תשמור אתכם ערניים ותשדר ללקוחות המגיעים אליכם מסר של התחדשות ועשייה.

שולחן עבודה סקרטר

אם אתם עוסקים במקצועות טיפוליים, בחרו ריהוט סולידי משדר נינוחות ולמקצועות הקשורים במכירות התאימו רהיטי עץ מלא בצבעים חמים, שמשדרים נינוחות בצד מגע חם". מומלץ ליישם כללים אלה בצורה מופגנת על רהיט אחד בלבד בחלל ובשאר הרהיטים לעשות זאת בצורה מרומזת יותר, כדי לא "לכפות" על עצמנו ועל לקוחותינו את התחושה שאנו רוצים לשדר. כך, למשל, כיסא אדום מבהיק, בעל רגליים שחורות, ישדר דינאמיות וחדשנות.

שלב 2: ממקמים את הרהיטים

מטרת חלל העבודה שלכם היא לאפשר לכם להתרכז בעבודה ולהישאר ערניים לאורך זמן. לכן חשוב למקם את הרהיטים כך שיאפשרו כניסה של אור שמש ואוויר צח. "אפשרו לעצמכם מרווח תנועה בין הרהיטים" ממליץ יוסי עזר, סמנכ"ל פנטהאוז רהיטים. "וחשבו מראש את מיקום המדפים והמגירות כך שיהיו בהישג יד ולא גבוהים או נמוכים מדי. עדיף להשקיע מחשבה מראש במיקום נוח של פתרונות האחסון, מאשר לבלות חלק נכבד מהיום בתמרונים שמטרתם לדלות מסמכים ממגירה הממוקמת מתחת לשולחן".

שולחן עבודה זכוכית ספריה לחדר עבודה

ככלל, חשוב להקדיש מחשבה מיוחדת לנושא פתרונות האחסון, הניירת שתצטבר אצלכם במשרד תוך זמן לא רב, עלולה להכריע גם את האופטימי שבעובדים, אם לא תקוטלג ותסודר בצורה נכונה.

שלב שלישי: מקשטים

למרות שהמשרד מצוי בגבולות הבית, חשוב להישמר מהצפתו בפריטים עיצוביים או אישיים, מומלץ לבחור אביזרים קישוטיים שמביאים עימם גם תועלת מעשית. כשאנו בוחרים פריט כזה, אנו צריכים לחשוב בשני מישורים: האם הפריט יעיל ברמה המעשית והאם הוא יפה בעיני ומשדר את מה שאני מעוניין בו. כך, לדוגמא, שעון: פריט חשוב בכל משרד.

חשוב במיוחד לבחור בשעון שנעים לנו בעין, לוודא שצלילי התקתוק שלו, אם ישנו, לא יפריעו לנו להתרכז בעבודה ואם מדובר במשרד העובד עם ארצות שהשעה בהן שונה לשקול אפילו לקנות אפילו שני שעונים. ומה לגבי תמונה? כאן, במיוחד, חשוב לזכור כי מדובר במשרד ולא בחלק מהבית ולכן חשוב שלא להציף את הקיר בתמונות. חשוב לבחור תמונות שמשדרות עלינו אווירת ריכוז ולא כאלה שיסיחו את דעתנו. כדאי לבדוק מה משדרת התמונה: כדור פורח, למשל, משדר מעוף ויצירתיות. אופניים על רקע צהוב, לעומת זאת, משדרות התקדמות והתלהבות. בחרתם? תליתם? כעת כל שנותר הוא להתחיל לעבוד.

בוקסה חמישה גאדג'טים מומלצים לחדר העבודה:

  1.  פעמון כניסה מעוצב ומרשים – כי אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשון.
  2.  עציץ "ברוכים הבאים" – "שישמח את כל הנכנס אליכם גם אם זה רק אתם.
  3.  מחזיק ספרים – במקור מיועד לספרי בישול במטבח, אך יקל על העבודה פלאים בשעות שצריך לקרוא מספר וממסך מחשב במקביל.
  4.  מחזיק מעוצב לקיסמים – שמאפשר שליפה מהירה ונוחה של קיסם בשעת צרה.
  5.  עציץ ממשי המדמה סחלב בצורה מושלמת – כי אתם הרי לא תזכרו להשקות עציץ אמיתי.

ריהוט לחדר עבודה


בחזרה לכתבו עלינו
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.