רהיטי עץ
phone-icon-md 09-7746001 | email צור קשר | האומנות 20 א.ת. חדש נתניה | דרושים
שילוב רהיטי עץ בעיצוב מודרני

שילוב רהיטי עץ בעיצוב מודרני

ראשי  מדברים רהיטים שילוב רהיטי עץ בעיצוב מודרני

רגע לפני שנתחיל לעסוק בשילוב של רהיטי עץ לבית בעיצוב מודרני, עלינו להבין את הסגנון העיצובי שמונח לפנינו – מודרני וכפרי (עץ).

עיצוב מודרני הוא עיצוב, כשמו כן הוא – מודרני, עכשווי. עיצוב זה מתאפיין בעיקר בחלל פתוח, מנימליזם, ריהוט בקווים גיאומטריים ישרים וצבעים קרים.

עיצוב כפרי – עיצוב כפרי, באופן שאינו מפתיע איש, מתאפיין בריהוט מעץ מלא בעל מראה כפרי וחמים יותר. עיצוב זה יתאפיין גם בצבעים הרבה יותר חמים, ריהוט בעל קווים מעוגלים, שילוב רב של פריטים ויתחשב פחות בעניין האפקטיביות של הריהוט כמו העיצוב המודרני.

בשל השוני הרב בין שני הסגנונות הללו נשאלת השאלה (ובצדק): איך ניתן לשלב רהיטי עץ בעיצוב כפרי בתוך עיצוב פנים מודרני?

רהיטים עץ מלא

כיצד לשלב בין עיצוב כפרי לבין עיצוב מודרני?

מגוון של עיצובים – אתם בוודאי יכולים להסכים איתנו שבעבר רהיטים היו "מוצר סטנדרטי". מה הכוונה? ובכן, היו כמה חברות גדולות ופופולריות לייצור "ריהוט המוני" וכולנו רכשנו את הרהיטים הללו עד מצב שבו – הבתים נראו די אותו הדבר. ההתנהלות הזו, בין אם רצינו ובין אם לא, הכתיבה כיצד יראה ביתנו.

לעומת זאת, כיום, אנו יכולים לקבוע ואף לשלב בין ז'אנרים – מודרני וכפרי. אפשרות זו נקראת רהיטים בהתאמה אישית. כך ניתן למעשה לבקש רהיט מעץ בעל אלמנטים כפריים לחלוטין אך עם נגיעות של עיצוב מודרני – הן בפרקטיות, הן בצבעים (פחות או יותר) וכמובן בצורות המזכירות את העיצוב המודרני.

שולחן עץ

שילוב רהיטי עץ בעיצוב הפנים

אין ספק שעולם עיצוב הפנים השתלט על חיינו בסערה אך ניתן לומר שהוא גם עבר מעין מתיחת פנים מסוימת. כיום ניתן למצוא עיצובים מודרניים מינימלסטיים יפהפיים עם נגיעות של רהיטים כפריים. למה זה? התשובה לכך פשוטה: "לפרוץ גבולות" ולמעשה לייצר משהו חדשני כך שאין לכם מה להסס אם בא לכם לשלב בין שני הסגנונות הללו. ניתן לראות את השילוב, למשל, כאשר ישנו בית בעל מראה עשיר ויוקרתי עם דלתות פנים בעיצוב כפרי וזאת בכדי לתת איזשהו ניגוד מסוים בעיצוב.

גיוון בריהוט, היא מילת המפתח

מי אמר שבתים חייבים להכיל רק עיצוב אחד? נגלה לכם סוד? הם לא!. אל תפחדו לשלב ולגוון. לדוגמא: ניתן לבחור מטבח בעל מראה מזמין וחמים, כפי שהעיצוב והריהוט הכפרי מאופיינים עמו ואילו בחדרים ללכת דווקא על הקו המודרני-עכשווי. יתרה מכך – ניתן למצוא רהיטים המשלבים בתוכם את כל האלמנט – מצד אחד בעלי עיצוב נורא מינימלסטי ועכשווי אך בגוונים ובחומר הגלם הם מאוד כפריים.

ולסיום, זכרו – זה הבית שלכם, אל תתנו לעיצובים להכתיב לכם את המראה הסופי שהייתם רוצים שיהיה. אם בא לכם לשלב – תשלבו! אם אתם חובבי רהיטי עץ, אך מחפשים "אמירה מיוחדת" אל תשכחו את האופציה של רהיטים בהזמנה אישית (החל משולחנות, ספות, שידות, ארוניות וכיוצא מכך). עיצוב מוצלח הוא זה שיגרום לכם להרגיש בבית ולא לרצות לצאת ממנו אך שיהיה עיצוב ייחודי רק לכם ולביתכם.

רהיטי עץ


בחזרה למדברים רהיטים
*הרשמה לניוזלטר מהווה הסכמה לקבלת דברי דואר מאיתנו. דעו כי אתם יכולים להסיר עצמכם מרשימת התפוצה בכל עת ובקלות.