Skip to main content

ויטרינה אלגנטית בסלון הבית תעניק במה מכובדת לאוצרות האישיים שלכם.

בלתי אפשרי להתעלם מויטרינה מעוצבת. הנוכחות העוצמתית שלה מסיטה את תשומת הלב הישר אליה ונותנת אישיות ייחודיות למרחב בו היא נמצאת . אבל מעל הכל, היא משמשת ערוץ לביטוי האופי המיוחד של הבית, באמצעות הענקת במה לפריטים החשובים ביותר שיש לכם – אלו שהייתם רוצים שבאי הבית יניחו עליהם את העיניים מיד עם המעבר במפתן הדלת. הרהיט הזה מתאים יותר מכול למי שמאמין שאוצרות לא דוחסים במעמקי מגירות סתמיות.

קטלוג ויטרינות>

ויטרינה מעץ מלא

נקודות החוזקה של הויטרינה

הצבה של ויטרינה מסוגלת לשדרג באופן משמעותי את הסלון, פינת האוכל, חדר השינה ואף המשרד הביתי. תרומתה לחלל החדר ניכרת במספר פרמטרים:

  • פונקציונאליות – הרהיט גדל-הממדים הזה, על התאים הרבים שלו, מציע עתודות משמעותיות של שטחי אחסון לטובת החפצים הרבים שברשותכם. החללים המגוונים מאפשרים לסדר פריטים באופן מופתי, מאחר וכל חפץ מונח בתא, במגירה או במדף המיוחדים לו. כך תוכלו להימנע ממצב בו חפצים עולים אלו על אלו ויתאפשר לכם למצוא את מבוקשכם בקלות.
  • חזותיות – בשונה מארון רגיל, חלונות הזכוכית של הויטרינה מציעים תצוגה נוחה של החפצים המונחים בתוכה, כמו גלריה אומנותית. החזותיות הברורה מקרינה לצופים גם את תשומת הלב שהקדשתם לסידור מחושב של תכולת הויטרינה, בשונה מגיבוב סתמי של פריטים בתוך ארון.
  • תאורה – הויטרינה מאירה את החדר, בזכות חלונות זכוכית המאפשרים מעבר של קרני אור מבלי לבלוע אותן. היא תרומת מאוד לחללים קטנים ומעוטי אור טבעי. בנוסף, השתקפות הזכוכית יכולה להעניק תחושה של חדר גדול מכפי שהוא.
  • היסטוריה – האמירה העיצובית של הויטרינה מעניקה לחלל מטען היסטורי ומקשרת את החדר לעבר. נפוץ מאוד שוויטרינות המוצגות בסלון הבית הן למעשה ירושה מההורים שירשו אותה מהסבים שלהם, כך שהוויטרינה או תכולתה שומרות על שרשרת משפחתית ארוכת שנים.

ויטרינות עץ

התפתחות הויטרינות

מקורן של הויטרינות הוא ברנסאנס. בראשית הדרך הן היו נפוצות בבתי המעמד האריסטוקרטי ושימשו להצגת אוספים שונים. ויטרינות היו סמל סטטוס חברתי-כלכלי ואמת מידה לעושר תרבותי. באותה תקופה אפילו הופצו עלוני הדרכה שהסבירו כיצד נכון לאבזר את הויטרינה.

הנגרים התאימו את המוצרים לסגנונות האדריכליים של כל תקופה. במאות ה-17 וה-18 הן נבנו כמלאכת עץ מורכבת שכללה גימורים וגילופים מפורטים. במאה התשע-עשרה הן התפשטו מהאצולה למעמד הביניים והחלו לכלול חלונות זכוכית. בראשית המאה ה-20 הן הושפעו מסגנונות הארט דקו' והארט נובו' ועוצבו עם דפוסים גיאומטריים ומוטיבים אורגניים, לצד שימוש בכרום וציפוי לכה. מאמצע המאה העשרים פשט העיצוב המודרני המאופיין בקווים נקיים, מינימליסטיות ושימוש בחומרים טבעיים, תוך מתן דגש על הפשטות והשימושיות.

לאורך השנים, נהגו להכין ויטרינות מעצים שונים כמו אגוז, אלון, טיק ומהגוני. עצים חזקים עמידים לאורך זמן ויוצרים רהיטים איכותיים.

ויטרינה משולבת עץ וברזל

בחירת ויטרינה 

הוויטרינות המצויות כיום עשויות בדרך כלל מעץ וזכוכית ולפעמים ייתכן שילוב ברזל. הן מיוצרות כקונסטרוקציה מאסיבית או כיצירה עדינה, ומגיעות במנעד של גווני עץ טבעיים בדרגות שונות של בהירות. אפשר להניח בתוכן סרוויסים וכלי הגשה, אביזרי נוי, תמונות, פסלים, אגרטלים, אוספים אישיים מסוגים שונים, חפצי יודאיקה מסורתיים ואף ספרים עתיקים או חדשים.

חלוקת המרחב בתוך ויטרינה נתונה לשיקול דעתכם. תוכלו לקבוע כמה תאים היא תכלול, כמה מגירות וכמה מדפים, לבחור בין שתי עמודות לשלוש ולהחליט עד איזה גובה יותקנו דלתות אטומות מאיזה גובה יתחיל אזור התצוגה השקוף, בהתאם לכמות הפריטים שתרצו לחשוף או להסתיר.

דלתות הויטרינה עשויות לנוע על פני מסילה או להיפתח באמצעות ציר. הוויטרינות מגיעות במידות שונות בהתאם לגודל החדר ובשאיפה לשמור על פרופורציה יחסית לשאר הרהיטים, כדי למנוע מצב בו יהפכו לרהיט מפלצתי ומאיים או לרהיט זעיר שהולך לאיבוד בחלל הגדול.

לבסוף, מגוון הדגמים מציע מרחב בחירה בין טא'צים עיצוביים דקים, החל חדות או קהות הזוויות, עבור בבחירת גימורים מינימליסטיים יותר או מורכבים יותר וכלה בצורת הרגליים שבבסיס הויטרינה. כל אלו מתאימים אותה לסגנון העיצובי של הבית בכללותו ולטעם האישי שלכם.

ויטרינות עץ וזכוכית

 

 

רהיטי עץ מלא - Vastu
גלריית רהיטי עץ מלא
גלריית וסטו היא גלריה לרהיטים מעץ, וותיקה וידועה באזור השרון ולה אולם תצוגה רחב ידיים באיזור תעשיה פולג, נתניה. עץ מלא הוא חומר גלם מדהים שניתן לחדש אותו כל הזמן ולשנות את פניו לאורך שנים ולהתאים אותו לכל זמן, לכל תקופה ולכל מקום. ניתן לייצר ממנו כל רהיט, לכל מטרה.
בודק...