Skip to main content

שידה, קונסולה, או ארונית לכניסה – פריט ריהוט זה, על כל סוגיו ודגמיו השונים, נמצא כמעט בכל בית מודרני ומשמש הן לצרכים פונקציונליים של הדיירים ואורחיהם והן למטרות דקורטיביות, ליצירת חלל נעים, נינוח וידידותי. התפקיד של שידה לכניסה הינו יצירת מרחב אחסון נוח, נגיש ואסתטי לשלל החפצים היומיומיים, אך מעבר לכך, בתור הרהיט הראשון שפוגש אותנו בכניסה אל הבית, שידה לכניסה מהווה אלמנט משמעותי בקונספט העיצוב של החלל כולו.

שידת כניסה

שידה לכניסה סטנדרטית בנויה לרוב מעץ, אך יכולה לשלב בתוכה גם חומרי גלם נוספים: מתכת, פלסטיק, זכוכית או קש. בדרך כלל שידה לכניסה מעוצבת בצורה מלבנית או מרובעת ומכילה בתוכה מדפים ומגירות, פתוחות או סגורות, עם ידיות או מנגנון הזזה. היא יכולה להיות צמודה לרצפה או בעלת רגליים גבוהות, נמוכה או גבוהה, קומפקטית או מסיבית, כבדה או קלת משקל – בהתאם לסגנון ולמטרות השימוש.

שידה לכניסה לבית – אפשרויות שימוש

בין אם הבית שלכם בנוי עם מסדרון כניסה ובין אם דלת הכניסה נפתחת ישירות אל הסלון, המרחב המצומצם שמתחם את האזור תמיד עמוס בחפצים. נעליים ותיקים, מעילים וכובעים, מפתחות, מטריות, רצועות טיול לכלב, משקפי שמש – למעשה כל אותם הדברים שהבאנו מבחוץ ולא צריכים להשתמש בהם בתוך הבית, מוצאים בסופו של דבר את מקומם בדיוק באזור הזה. שידה לכניסה, אם תוכננה ועוצבה בצורה נכונה, עשויה לסייע לנו לארגן את האזור כדי לשמור על סדר וניקיון ולאפשר חווית שימוש נוחה ונגישה.

שידות לכניסה לבית

ואולם, אין קונסולה לכניסה אחת שמתאימה לכל בית. בתכנון ובחירת השידה יש להתחשב בשלל הפרמטרים של החלל בו היא תמוקם, וגם בסגנון החיים, הצרכים ודפוסי ההתנהגות של הדיירים. כך, בבתים רבים נוהגים לנצל את המשטח העליון של השידה עבור עציצים, נרות וחפצי נוי דקורטיביים, ובבתים אחרים מניחים עליו מגזינים או ספרים. יש את אלה שמסתפקים בשידת כניסה קומפקטית, עם מדף בודד, אך אחרים זקוקים לשידה רחבה במיוחד, עם מספר מגירות או עם מראה או מתקן תליה מעליה, כדי לשכן את כל הנעליים, המעילים והתיקים במקום אחד.

בנוסף לוורסטיליות של המידות והאפשרויות של החלוקה הפנימית, שידות לכניסה מוצעות כיום במגוון עצום של סגנונות עיצוב. כך למשל, לבית שמעוצב בסגנון קלאסי תתאים שידת כניסה מעץ מסיבי מלא במראה משוחזר. אם לעומת זאת, העיצוב של הבית נעשה בסגנון מודרני תעשייתי, ייתכן ותרצו לשלב בו שידה במראה היי טק, הבנויה עם חומרי גלם מתכתיים. שידה מעץ קלוע עשויה להשתלב נהדר בחלל בסגנון בוהו שיק, שידה במראה רטרו תתאים לחלל שמעוצב במוטיב נוסטלגי תקופתי.

טיפים לבחירת שידה לכניסה

תתפלאו לשמוע, אך ככל שהבית שלכם קטן יותר, כך עולה החשיבות של שידה לכניסה. שידת כניסה מרווחת, עם חלוקה פנימית מגוונת, תעזור לכם למנוע עומס ותחושת הצפיפות ותאפשר לרכז את כל החפצים  שנוטים להתפזר במקום אחד. מה גם, אם השידה שלכם מספיק גדולה, היא תוכל לשמש כפתרון אלטרנטיבי, קומפקטי וחסכוני יותר לארון אחסון סטנדרטי.

השתמשו עם מדפים פתוחים כדי להציג את אביזרי הנוי היפים שלכם – פסלונים, קערות ועציצים, נרות, כדים, ונצלו את המגירות הסגורות  כדי להחביא בהן את כל מה שלא אמור להיות בחוץ – סוללות, ערכת תפירה, משקפיים, משחקי קופסה ועוד. ליצירת מקומות אחסון נוספים שמתאימים במיוחד לחפצים קטנים, הניחו על המשטח העליון או על המדפים הפתוחים של השידה קופסאות מעוצבות או סלים קלועים ותקבעו לאילו חפצים כל אחד מהם מיועד.

שידה כפרית לכניסהתכננו את השידה שלכם כך שתכיל מדף תחתון פתוח לאחסון נעליים שנמצאות בשימוש תקף. כך תוכלו למנוע את התפזרותם של הזוגות ותחסכו זמן ואנרגיה.

נצלו את השטח שמעל השדה להצבת מראה או מתקן לתליית התיקים והמעילים. כך תוכלו לרכז את כל מה שאתם צריכים ביציאה מהבית במקום נגיש אחד. שידה לכניסה יכולה לתפקד גם כספסל ישיבה, אם היא בנויה כארגז אחסון הנפתח מהצד או מלמעלה.

שידות מגירות לכניסה

רהיטי עץ מלא - Vastu
גלריית רהיטי עץ מלא
גלריית וסטו היא גלריה לרהיטים מעץ, וותיקה וידועה באזור השרון ולה אולם תצוגה רחב ידיים באיזור תעשיה פולג, נתניה. עץ מלא הוא חומר גלם מדהים שניתן לחדש אותו כל הזמן ולשנות את פניו לאורך שנים ולהתאים אותו לכל זמן, לכל תקופה ולכל מקום. ניתן לייצר ממנו כל רהיט, לכל מטרה.
בודק...