Skip to main content

שידה לצד מיטה היא לא רק משטח נוח להצבת מנורה או חומר קריאה לפני השינה אלא גם תוספת מסוגננת המשפיעה על המראה והאווירה של החלל כולו.

ההרמוניה העיצובית מתבססת על תשומת לב לפרטים הקטנים. כשמדובר בעיצוב חדר השינה, לעתים שידות לילה הן אלה אשר נדחקות הצידה ולא מקבלות מספיק התייחסות. לרהיט הקטן הזה יש תפקיד משמעותי בחיי היומיום שלנו גם בהיבט הפרקטי וגם ברמה האסתטית.

קטלוג שידות צד>

מיטות עץ מלא

מאפיינים מרכזיים של שידות לילה

שידות לילה הינן רהיטים פונקציונליים שמציעים פתרונות אחסון לחפצים שאנו זקוקים להם לפני השינה ומיד עם ההתעוררות בבוקר. החל משידות מינימליסטיות, בקו גיאומטרי נקי, דרך קלאסיות, במראה של פעם, ועד לאתניות ובוהו, עם שלל עיטורים וגילופים אומנותיים – שידות לילה מגיעות בשלל גדלים, צורות, טקסטורות וסגנונות, כך שכל אחד יכול למצוא את זאת שטועמת את העיצוב הכללי של החלל. עבור חובבי עיצוב רבים, בחירת שידת לילה מהווה הזדמנות לביטוי אסתטי, בהתאם לטעם והעדפה האישיים.

פונקציונליות ונוחות

שידה ליד המיטה הינה פריט שימושי, משום שאנחנו מניחים עליה פריטים חיוניים כמו מנורת לילה, שעון מעורר, טלפון נייד ומטען, כוס מים, ספר קריאה, משקפיים וכל דבר אחר שחשוב לנו שיהיה נגיש בקלות, בהישג יד. בנוסף, רוב הדגמים של שידות צד בנויות עם שטח פנימי, לעיתים עם מגירות ומדפים, כדי להגן על חפצים שצריכים להיות שמורים במקום סגור, כמו תרופות או תכשיטים. באופן כללי, פריט ריהוט זה מסייע בשמירה על סדר וארגון, שתורמים באופן ניכר הן בצורך שלנו להירגע לקראת השינה והן ביכולת להתכונן ליום עמוס בשעות הבוקר. 

מתכננים לרכוש שידת צד חדשה? ובכן, על מנת להפוך את שידת הלילה לפריט נוח ופונקציונלי, יש לחשוב תחילה על הצרכים האישיים שלכם. האם יש לכם פריטים רבים שזקוקים לאחסון? אילו חפצים תרצו להניח על הדופן העליון? התשובות לשאלות אלה יעזרו לכם להגדיר את הפרמטרים החשובים ביותר של השידה – הגודל והחלוקה הפנימית. בנוסף, יש למדוד את המרחב שבין המיטה לקיר, לתכנן את דרך הגישה למיטה ולבדוק מהו הגובה האופטימלי של השידה, כדי לא להסתיר את החלון ולא ליצור תחושה של צפיפות ועומס. 

כיום ניתן למצוא שידות צד עם עמדות טעינה מובנות, המאפשרות לטעון בנוחות את המכשירים האלקטרוניים במהלך הלילה. אחרים מגיעים עם רמקולי Bluetooth משולבים, כדי שתוכלו ליהנות מהמוזיקה או ספרי האודיו האהובים עליכם מבלי להזדקק למכשירים נוספים שיעמיסו על החלל. 

חדרי שינה עם שטח צפוף ומוגבל, מומלץ למקם שידת לילה תלויה על הקיר או זאת שבנויה בצורת מדפים צפים. עבור חדרי שינה קטנים אלה הן חלופות מצוינות לשידת צד סטנדרטית, משום שהן מסוגלות ליצור תחושת פתיחות, להציע את אותה הנוחות ששידה מסורתית מציעה, בלי לבזבז את שטח הרצפה.

 

שידת צד למיטה

סגנון ואסתטיקה

שידות צד עשויות לשמש כתוספת דקורטיבית משמעותית, בתנאי שהן משתלבות באופן הרמוני בסגנון העיצובי של החלל ומתאימות לשאר הריהוט מבחינת הקונספט האסתטי, הצבע, חומרי הגלם, הטקסטורה והצורה. שידות צד במראה רומנטי בהשראת וינטג' השתלבו בחדר שינה שמעוצב בסגנונות קלאסיים או בוהו שיק, אלה המינימליסטיות יתאימו למרחב מודרני עשוי בקווים נקיים עם דגש על פונקציונליות ויעילות ובחללים במראה טבעי מומלץ למקם דגם של שידת צד ממוחזרת או בנויה מחומרי גלם ידידותיים לסביבה. 

בעידן של מגמות אקלקטיות אין יותר צורך בהתאמה מושלמת והקפדה על זהות עיצובית של כל האלמנטים בחלל. כדי ליצור עניין אסתטי, אפשר לבחור שידת צד קונטרסטית, למשל צבע הנוגד את פלטת הגוונים ששולטת במרחב. 

כך או אחרת, בין אם לחדר השינה שלכם יש נושא מודרני או לחלופין כפרי או מסורתי, תוכלו למצוא את הדגם האידיאלי שישלים ואף יעצים את הסגנון העיצובי או לחלופין ייצור נקודת פוקוס יצירתית עם קונטרסט בולט.

אך מעבר לעקרון הפונקציונליות והתחשבות בכללי עיצוב הפנים, הבחירה בשידת צד נכונה צריכה להיעשות גם על בסיס של העדפות והטעם האישי. בסופו של דבר, שידת הצד החדשה שלכם אמורה לתפקד בתור סוג של עוזר אישי צמוד, ולכן חשוב שתאהבו  את המראה שלה ותתחברו אל התחושה שהיא משדרת. המעצבים ממליצים להיעזר בשידת צד כדי ליצור אווירה נינוחה, הרמונית, זורמת וטבעית. כך, אפשר להניח על השידה אגרטל של פרחים טריים, תמונה ממוסגרת, או נר ריחני, כל אלה יעניקו לחלל אופי, נוכחות ומגע אישי.

 

שידת לילה

רהיטי עץ מלא - Vastu
גלריית רהיטי עץ מלא
גלריית וסטו היא גלריה לרהיטים מעץ, וותיקה וידועה באזור השרון ולה אולם תצוגה רחב ידיים באיזור תעשיה פולג, נתניה. עץ מלא הוא חומר גלם מדהים שניתן לחדש אותו כל הזמן ולשנות את פניו לאורך שנים ולהתאים אותו לכל זמן, לכל תקופה ולכל מקום. ניתן לייצר ממנו כל רהיט, לכל מטרה.
בודק...